PRZEPUSTNICE MIMOŚRODOWE

Olbrzymią zaletą przepustnic mimośrodowych jest zmniejszenie kontaktu uszczelki z jej gniazdem. Efekt jest uzyskiwany dzięki przesunięciu mimośrodowemu tarczy. W ten sposób, gdy przepustnica jest otwarta, nie następuje dociskanie uszczelki do gniazda. Jej zużycie jest niższe i następuje wolniej. Uzyskiwane jest skrócenie momentów otwierania zaworów. Nasz asortyment obejmuje wykonane z wysokiej jakości materiałów przepustnice mimośrodowe. Armatura tego typu znajduje szerokie zastosowanie m.in. w systemach parowych, gazowych czy gorącej wody. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

TYPY I CHARAKTERYSTYKA PRZEPUSTNIC MIMOŚRODOWYCH

Wśród typów przepustnic mimośrodowych możemy wyróżnić 2-mimośrodowe, 3-mimośrodowe, a nawet 4-mimośrodowe. Dzięki pierwszemu mimośrodowi oś obrotu jest poza płaszczyzną uszczelnienia, co korzystnie wpływa na szczelność produktu. Drugi mimośród przyczynia się do przesunięcia osi dysku względem osi przepustnicy. W ten sposób przy otwarciu już o kilka stopni pierścień uszczelniający nie znajduje się w siedzisku. Uszczelka wolniej się ściera, a jej trwałość wzrasta. W toku udoskonalania mechanizmu powstały przepustnice 3-mimośrodowe i 4-mimośrodowe. Nowa technologia produkcji minimalizuje momenty obrotowe, zdecydowanie poprawia odporność na zanieczyszczenia oraz szczelność przepustnic mimośrodowych.

ZALETY PRZEPUSTNIC MIMOŚRODOWYCH

Przepustnice mimośrodowe są bardzo trwałymi produktami. Konstrukcja służy odciążeniu pierścienia w pozycji otwartej. W ten sposób żywotność uszczelki znacznie się wydłuża. Dzieje się tak m.in. dzięki temu, że podczas otwierania i zamykania nie zachodzi tarcie. Utrzymanie uszczelki w przepustnicach mimośrodowych jest bardzo łatwe, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. W naszej ofercie znajdą Państwo przepustnice różniące się zastosowanym materiałem, parametrami oraz napędem, co umożliwi dobór towaru odpowiedniego do potrzeb. Wszystkie produkty z naszego asortymentu cechuje wysokiej klasy szczelność i niezawodność.

GTM on-line shop
Armatura Przemysłowa