Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Filtry siatkowe typu T

Filtry siatkowe typu T wyróżniają się szerokim polem zastosowań względem innych rodzajów filtrów. Mogą one być wykorzystywane w różnego rodzaju instalacjach ciepłowniczych i chemicznych, a także w przemyśle energetycznym. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona podzespołów odpowiadających za kontrolę lub pomiary. Są one niezwykle ważnym elementem każdej instalacji ze względu na możliwość filtrowania cząstek, które mogłyby uszkodzić system. Filtry siatkowe koszowe typu T stosuje się przede wszystkim do filtrowania różnego rodzaju cieczy. To jedne z rozwiązań, które można znaleźć w ofercie GTM Process Valves – zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi propozycjami.

 

 

Opis: Filtry siatkowe typu T
Średnice: DN 15 – DN 350, większe na zapytanie
Przyłącza: Kołnierzowe, do wspawania
Ciśnienia: PN 16 – PN 160
Korpus, pokrywa: Staliwo węglowe GP240GH, stal kwasoodporna 1.4408
Sito: Stal nierdzewna 1.4301, stal kwasoodporna 1.4408
Uszczelnienie: Grafit
Zastosowania: przemysł chemiczny, energetyka i ciepłownictwo itd.

Producenci: FAG Głuchołazy

 

Filtr siatkowy typu T – budowa

Filtry siatkowe typu T to jeden z rodzajów filtrów koszowych. Budowa takiego produktu przypomina wąski kosz z odnogami, dzięki którym możliwe jest filtrowanie cząstek ciał stałych. Nazwa wzięła się przede wszystkim od kluczowego elementu konstrukcji filtra, którym jest właśnie kosz – to w nim zatrzymane są szkodliwe drobinki. Jest to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów filtrów, co wynika z właściwości, którymi wyróżniają się produkty z tej kategorii.

Przy wyborze konkretnego rozwiązania warto zwrócić uwagę na zastosowane materiały, które powinny oferować maksymalną trwałość i sprawność. W przypadku oferty GTM Process Valves jest to m.in. najwyższej jakości staliwo węglowe, które cechuje się wysoką odpornością na skrajne temperatury. Konstrukcja powstaje również z użyciem stali kwasoodpornej – w efekcie możliwe jest zniwelowanie szkodliwego działania cieczy agresywnych. Samo sito zostało wykonane ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej, dzięki czemu filtr jest w całości odporny na wiele rodzajów cieczy. Warto również wspomnieć o grafitowym uszczelnieniu – materiał ten wpływa przede wszystkim na wytrzymałość całej konstrukcji, a sam wyróżnia się niezwykłą trwałością. Wszystkie rozwiązania wykorzystane do wyprodukowania filtra typu T sprawiają, że jest on również odporny na działanie różnego ciśnienia (od PN 16 do PN 160).

Filtry siatkowe koszowe typu T

Filtry koszowe typu T są niezwykle efektywną i przydatną częścią instalacji – dzięki nim można nie tylko wyczyścić każdą ciecz ze szkodliwych cząsteczek, lecz także skutecznie zabezpieczyć resztę instalacji. Ważną zaletą tego typu rozwiązań jest także możliwość korzystania z dwóch filtrów. Konstrukcja składa się z dwóch koszy, w których zbierane są cząsteczki. W momencie, kiedy jeden jest zapełniony zabrudzeniami, filtracja odbywa się z użyciem drugiego – taki mechanizm umożliwia wyczyszczenie komponentu bez konieczności zatrzymywania przepływu. Budowa takiego rodzaju filtrów siatkowych sprawia, że są one kwasoodporne i nie grozi im korozja.

Zastosowanie filtrów siatkowych typu T

Rozwiązania takie jak filtry siatkowe typu T wykorzystuje się przede wszystkim w branży ciepłowniczej, energetycznej oraz chemicznej. Odpowiadają one głównie za filtrowanie cząstek ciał stałych, które stanowią potencjalne zagrożenie dla instalacji. Mowa o czynnikach takich jak piasek, żwir lub cząsteczki powstałe na skutek korozji rur. Taka funkcjonalność przekłada się na skuteczne zabezpieczenie przede wszystkim elementów kontrolno-pomiarowych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą GTM Process Valves – wszystkie elementy w naszym asortymencie są dostosowane do wymagających procesów i profesjonalnego zastosowania.