Armatura przemysłowa

Produkcja i dystrybucja

Katalog

Program dostaw

Przegladaj
|
Ściągnij

Katalog

Program produkcji

Przegladaj
|
Ściągnij

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Odwadniacze


Opis: Odwadniacze termodynamiczne, pływakowe, termostatyczne, bimetaliczne, dzwonowe
Średnice: DN 15 - DN 50
Przyłącza Kołnierzowe, gwintowane
Ciśnienia: PN 16 – PN 40
Korpus: żeliwo sferoidalne GGG40, staliwo kwasoodporne CF8M, staliwo węglowe GP240GH, mosiądz CW617N
Zastosowania: Energetyka, ciepłownictwo, przemysł chemiczny, inne

Producenci: Gestra, Spirax Sarco, Ayvaz, Ari Armaturen

Odwadniacz przeznaczony jest do odprowadzania kondensatu i zapobiegania przeciekom pary wodnej. Jest niezbędnym elementem instalacji parowej wykorzystywanej w autoklawach, wymiennikach ciepła do ogrzewania, suszarkach bębnowych, a także w zbiornikach z wężownicami grzewczymi, prasach i rurociągach z płaszczem grzewczym. Ze względu na szerokie zastosowanie odwadniacze różnią się od siebie budową oraz sposobem działania, który dostosowany jest do rodzaju instalacji. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór odwadniaczy parowych i do sprężonego powietrza.

Rodzaje odwadniaczy

W ofercie posiadamy odwadniacze pływakowe ze swobodnymi pływakami, wbudowanymi filtrami siatkowymi, otworami wentylacyjnymi i tylko z jednym elementem ruchomym — swobodną kulą do odprowadzania dużych ilości kondensatu oraz wody ze sprężonego powietrza i gazów. Asortyment obejmuje również bimetaliczne odpływy pary i kondensatu z przechłodzonymi, termicznymi odwadniaczami do usuwania pary, lekko przechłodzonego kondensatu, gazów czy też powietrza z cząsteczkami wody. Odwadniacze termostatyczne są wyposażone w zintegrowany zawór zwrotny do urządzeń odprowadzających kondensat w warunkach przechłodzenia. Posiadają powiększony otwór odpowietrzający w dzwonie wraz z umieszczonym drutem czyszczącym, zwiększającym przepustowość.

Jak zbudowany jest odwadniacz?

Każdy odwadniacz zawiera regulator, zwykle wykonany ze stali nierdzewnej w celu zapobiegania korozji, perforowany filtr i uszczelkę wykonaną z odpowiedniego materiału na pokrywę odwadniacza. Odwadniacze występują w wielu różnych wariantach konstrukcyjnych — opierają się na różnicach temperatury pary i kondensatu, zmianach gęstości lub ciśnienia w wyniku zmian energii kinetycznej.

Na czym polega działanie odwadniaczy?

Odwadniacze otwierają przepływ płynu, gdy temperatura przy dowolnym ciśnieniu jest kilka stopni poniżej krzywej nasycenia wodą. Po osiągnięciu punktu wrzenia pułapka automatycznie się zamyka. Każdy odwadniacz może mieć przyłącza gwintowane, kołnierzowe lub międzykołnierzowe.

Odwadniacze wysokiej jakości w ofercie naszej firmy

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej klasy odwadniacze, wyprodukowane przez znanych, renomowanych producentów. Wśród nich znajdują się odwadniacze termodynamiczne, pływakowe, termostatyczne, bimetaliczne, dzwonowe. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, a następnie do zakupu. W razie jakichkolwiek wątpliwości chętnie odpowiemy na każde pytanie - z przyjemnością udzielimy fachowej porady. Zapraszamy!

Sklep internetowy
Armatura przemysłowa


Zobacz asortyment

Jeden z najlepszch producentów Armatury Przemysłowej

Oferowana przez nas armatura przemysłowa własnej produkcji funkcjonuje na rynku pod dwoma szyldami - SW i GTM.

Dzięki wykorzystaniu trwałych, sprawdzonych surowców, gwarantujemy najwyższą jakość. Armaturę wytwarzamy głównie z wykorzystaniem staliwa węglowego, staliwa kwasoodpornego i żeliwa. Wszystkie nasze produkty spełniają normy EN oraz ANSI. GTM jest producentem m.in. zaworów grzybkowych fig. 218, zasuw klinowych fig. 055, zasuw klinowych fig. 122SW, zasuw klinowych fig. 043, zasuw klinowych fig. 184, zaworów zwrotnych fig. 292 oraz zasuw nożowych. Nieustannie doskonalimy asortyment, dzięki wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz wykonań materiałowych.