Kompensatory

Kompensatory stosuje się między innymi w rurociągach, a także rozmaitych instalacjach rurowych. Tego typu elementy służą do absorbowania niedużych przemieszczeń, a więc osiowych, bocznych czy kątowych. Ponadto wykorzystywane są także do niwelowania drgań. Przejmują one przesunięcia poszczególnych podłączonych części rurociągu, które wynikają z rozszerzalności termicznej danego rurociągu, a przy tym zmniejszają naprężenia pojawiające się w rurociągu. Kompensatory zdecydowanie ułatwiają cały jego montaż.

Istotną funkcją, jaką pełnią kompensatory jest to, iż eliminują drgania oraz hałas w tworzonych instalacjach czy urządzeniach przemysłowych. Ważne jest, aby były jednak odporne nie tylko chemicznie, ale również i termicznie. Wiadomo bowiem, że rurociągiem będą przepływać rozmaite substancje, często pod wysokim ciśnieniem i mające sporą temperaturę. Wtedy ważne jest, aby kompensatory funkcjonowały dobrze i nie zostały uszkodzone. W naszym sklepie znajdą Państwo tego typu elementy o naprawdę wysokiej jakości.

Wysokiej jakości kompensatory

Na rynku najczęściej spotykane są kompensatory mieszkowe, które to posiadają elastyczny karbowany mieszek oraz odpowiednie przyłącza. Często są to na przykład elementy kołnierzowe. Istnieją rozmaite podziały tego typu elementów. Jednym z nich jest ten uzależniony od materiału mieszka. W takiej sytuacji kompensatory dzielimy między innymi na gumowe, stalowe, teflonowe, tkaninowe oraz elastomerowe. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni element do własnych potrzeb, gdyż tylko wtedy będziemy mieć pewność, że dobrze się sprawdzi.

Taki wybór powinien przede wszystkim uwzględnić przemieszczenia, a więc te osiowe, boczne oraz odchylenie kątowe. Ważna jest również jego sprężystość osiowa, boczna i kątowa. W naszej ofercie posiadamy różne kompensatory i chętnie pomożemy Państwu w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Nasi specjaliści doradzają klientom, aby ułatwić podjęcie właściwej decyzji. Zależy nam przede wszystkim na Państwa satysfakcji i dlatego też dbamy o to, aby każde zamówienie przebiegało sprawnie i jego realizacja była naprawdę szybka.

GTM on-line shop
Armatura Przemysłowa