Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Zawory tłoczkowe

Zawór tłoczkowy – charakterystyka tych elementów jest dość prosta i niezawodna. Ich konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania poszczególnych elementów, gwarantują poprawną pracę układu nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach. Zawory tłoczkowe mogą być z powodzeniem stosowane w sieciach z czynnikami zanieczyszczonymi, łatwo krystalizującymi się lub zawierającymi włókna. Są one odporne na korozję oraz inne uszkodzenia, zarówno chemiczne, jak i mechaniczne. W ofercie GTM Process Valves znajdują się profesjonalne zawory tłoczkowe do różnych zastosowań, które będą świetnym wyborem nawet w przypadku najbardziej wymagających klientów. Są to niezawodne elementy, które odznaczają się ponadprzeciętną trwałością i skutecznością działania.

Zawór tłoczkowy – charakterystyka

Zawory wykorzystywane w instalacjach wodnych i gazowych, swoją skuteczność zawdzięczają prostej, lecz niezawodnej budowie. Zawory tłoczkowe są wyposażone w dwa elastyczne pierścienie, których zadaniem jest uszczelnianie tłoczka. Element ten porusza się w płaszczyźnie pionowej w centralnej części całego zaworu. Zazwyczaj jest on wykonany ze specjalnej stali kwasoodpornej. Konstrukcja zaworów tłoczkowych jest znakomicie przemyślana, dzięki czemu rozwiązania tego typu są chętnie wykorzystywane w licznych zastosowaniach. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim bardzo duża powierzchnia uszczelniająca, na którą składają się boczna powierzchnia tłoczka i wewnętrzna powierzchnia pierścieni.

Zawór tłoczkowy – zasada działania

W skład budowy zaworu tłoczkowego, oprócz pierścieni i tłoczka, wchodzi również specjalna tuleja z czterema bocznymi otworami. Kiedy tłoczek jest w pozycji zamkniętej, znajduje się wewnątrz dwóch pierścieni i tulei. W pozycji otwartej, kiedy jest przesunięty do góry, umożliwia swobodny przepływ medium. Czynnik roboczy napływa od dołu, poprzez dolny pierścień, tuleję i jej otwory, aż do wylotowego odcinka. Bardzo dużym atutem zaworu tłoczkowego jest to, że jego pierścienie są łatwo wymienialne. Wystarczy je wyjąć bez konieczności stosowania jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. Ponadto podczas takiej wymiany nie trzeba nawet wyciągać zaworu z instalacji. Wystarczy tylko, że będzie zapewniony do niego swobodny dostęp.

Zalety zaworów tłoczkowych

Zawory tłoczkowe to bardzo uniwersalne elementy instalacyjne, których zastosowanie może przynieść naprawdę wiele korzyści. Najważniejsze zalety zaworów tłoczkowych to m.in.:

  • świetne właściwości regulacyjne,
  • niskie koszty utrzymania,
  • łatwo obsługa i eksploatacja,
  • niezawodność,
  • szczelność wewnętrzna i zewnętrzna,
  • szerokie możliwości zastosowania,
  • odporność na korozję i inne niekorzystne czynniki zewnętrzne,
  • możliwość wykorzystania w bardzo trudnych warunkach.

GTM Process Valves – profesjonalna armatura przemysłowa

W GTM Process Valves możemy pochwalić się bardzo szeroką ofertą produktów z branży armatury przemysłowej. Znaleźć można u nas profesjonalne zawory tłoczkowe, a także szereg innych specjalistycznych elementów, zaprojektowanych z myślą o aplikacji w różnych instalacjach. W naszych magazynach znajdują się zarówno produkty naszej produkcji, jak i takie, które pochodzą od najbardziej cenionych producentów na rynku. Są to towary o najwyższej jakości, importowane z całego świata. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą zaworów tłoczkowych i innych akcesoriów.