Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Przepustnice międzykołnierzowe

Wśród produkowanej przez firmę GTM Process Valves Sp. z o.o. armatury przemysłowej znajduje się między innymi przepustnica międzykołnierzowa. Służy ona do regulowania i odcinania przepływu wody. Przepustnica jest więc podstawowym elementem każdego rurociągu, dzięki któremu prawidłowy przepływ wody jest możliwy. Oferowane przepustnice międzykołnierzowe mogą być sterowane zarówno ręcznie, jak i mechanicznie – za pomocą napędu elektrycznego czy pneumatycznego.

Podkategorie

Przepustnica międzykołnierzowa – cechy charakterystyczne

Głównym elementem przepustnicy międzykołnierzowej jest dysk – to właśnie on odpowiedzialny jest za odcinanie dopływu wody. Firma GTM Process Valves Sp. z o.o. ma w swojej ofercie przepustnice, których dysk wykonany jest z żeliwa sferoidalnego i stali kwasoodpornej lub ze staliwa węglowego. Przepustnicę wyróżnia ponadto szereg cech, a do najważniejszych należą:

  • krótka zabudowa,
  • prosty montaż,
  • lekka konstrukcja,
  • wysoka jakość wykonania,
  • uniwersalność i funkcjonalność.

Dzięki temu, że w ofercie znaleźć można przepustnice międzykołnierzowe różniące się między innymi materiałem wykonania, uszczelnieniem czy też zakresem temperatur, można dopasować produkt do potrzeb danego systemu rurociągów.

 

Zastosowanie przepustnicy międzykołnierzowej

Przede wszystkim, przepustnica międzykołnierzowa jako główny typ zaworu w układach rurociągowych, ma szerokie spektrum zastosowania. Wykorzystuje się ją w systemach transportu wody – zimnej, gorącej, zmineralizowanej itp. Ponadto przepustnica międzykołnierzowa służy do transportowania ścieków, wykorzystywana jest w stacjach uzdatniania wody czy w oczyszczalniach ścieków. To jednak nie wszystkie zastosowania. Przepustnica może być też wykorzystywana w wielu innych gałęziach przemysłu. Zastosowanie znajduje między innymi w przemyśle piwowarskim, paliwowym, hutniczym, czy budowlanym. Przepustnica międzykołnierzowa służy więc do regulacji przepływu nie tylko wody, lecz także cieszy dużo bardziej agresywnych, do których można zaliczyć: alkohole, oleje, kwasy i ropę naftową.

W ofercie znajduje się również przepustnica międzykołnierzowa, która przeznaczona jest nie tylko do wody, lecz także do pary wodnej, powietrza, innych czynników gazowych. Taka przepustnica będzie wykorzystywana przede wszystkim w systemach klimatyzacyjnych, ciepłowniczych, w przemyśle chemicznym i petrochemicznym. Ich konstrukcja została przystosowana właśnie do obsługi takich systemów.