Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Przepustnice elastomerowe

Przepustnice zwane też zaworami klapowymi lub motylkowymi mają za zadanie regulować bądź odcinać przepływ medium. W ofercie GTM Process Valves można znaleźć szeroki wybór przepustnic elastomerowych, które cechują się wysoką jakością wykonania. Wyróżnia je przede wszystkim manszeta elastomerowa, która zapewnia 100% szczelność w obu kierunkach. Najczęściej stosowanym uszczelnieniem jest EPDM, NBR oraz FKM. Udostępniamy modele o różnych średnicach – od DN32 do nawet DN1200. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą przepustnic elastomerowych, które spełnią oczekiwania każdego klienta i mogą znaleźć zastosowanie w wielu różnych instalacjach.

 

 

Opis: przepustnice z centrycznie łożyskowaną tarczą, miękkouszczelnione
Przyłącze: międzykołnierzowe Wafer oraz LUG; kołnierzowe
Średnice: DN 25 – DN 1200
Ciśnienia: PN 6 – PN 16
Korpus: żeliwo szare GG25, żeliwo sferoidalne GGG 40 / 50, stal kwasoodporna, aluminium
Tarcza: żeliwo szare GG25, żeliwo sferoidalne GGG 40 / 50, stal kwasoodporna,
Uszczelka: EPDM, NBR, FKM (Viton), Silikon, XNBR (Karboxid), inne
Napęd: dźwignia ręczna, przekładnia ślimakowa, napęd pneumatyczny, napęd elektryczny
Certyfikacja: oznaczenie CE, atest PZH, atest DVGW, atest 3.1 EN 10204, inne
Zastosowania: chemia, petrochemia, uzdatnianie wody, oczyszczalnie ścieków

Producenci: Sferaco, InterApp, Ebro Armaturen, Bray, Wouter Witzel, VAG, TIS

 

Przepustnica elastomerowa

Przepustnica centryczna elastomerowa jest typem zaworu, który służy do odcinania lub regulowania przepływu. W naszej ofercie znajduje się wiele różnorodnych modeli, które pozwolą na sprawną regulację przepływu medium. Dostępne w asortymencie GTM Process Valves przepustnice elastomerowe są wyposażone w centralnie osadzoną tarczę łożyskową, która jest wykonana ze stali kwasoodpornej lub żeliwa sferoidalnego GGG40. Takie połączenie materiałów zapewnia maksymalną wytrzymałość tarczy, dzięki czemu mogą posłużyć nie tylko do uzdatniania wody, lecz także oczyszczania ścieków, jak również przy mediach chemicznych oraz petrochemicznych.

Warto zaznaczyć, że w naszej ofercie znajdują się przepustnice elastomerowe wykorzystujące cztery rodzaje napędu. W ofercie GTM Process Valves można znaleźć modele sterowane za pomocą dźwigni ręcznej, przekładni ślimakowej, napędu pneumatycznego oraz elektrycznego. Wszystkie przepustnice mają oznaczenie CE, a także liczne atesty (np. PZH lub DVGW). Takie wykonania spełnią oczekiwania wszystkich klientów, bez względu na specyfikę branży, w której mają być wykorzystane.

Przepustnica centryczna z wykładziną elastomerową

Przepustnice centryczne z wykładziną elastomerową znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest skuteczny sposób na usprawnienie linii produkcyjnej. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą modele pozwalające na automatyzację procesów. Przepustnice o napędzie elektrycznym lub pneumatycznym sprawdzą się idealnie, ponieważ można je podłączyć do gotowego systemu.

Przepustnice z naszej oferty przeznaczone są do zabudowy międzykołnierzowej oraz kołnierzowej. Głównym zadaniem proponowanych rozwiązań jest odcinanie, a także regulacja czynnika roboczego. Jak działają przepustnice elastomerowe? Ich zasada pracy jest bardzo prosta: w przypadku modeli z napędem pneumatycznym zanik powietrza lub prądu elektrycznego powoduje, że dysk jest zamykany. To z kolei prowadzi do całkowitego zamknięcia przepływu medium. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą GTM Process Valves – można u nas kupić profesjonalne rozwiązania, takie jak przepustnica centryczna z wykładziną elastomerową i wiele innych produktów.