Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Redukcje stalowe i zwężki

Różnego rodzaju systemy i instalacje często wymagają przeprowadzania procesów diagnostycznych oraz analitycznych, aby oszacować straty lub zidentyfikować nieprawidłowości w działaniu. W tym celu przydadzą się m.in. zwężki – to elementy pozwalające na sprawdzenie prędkości czynnika roboczego, którym często jest gaz oraz ciecz. Tego typu części pozwolą również na przyłączenie większej rury do systemu o mniejszej średnicy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą GTM Process Valves, w której można znaleźć rozwiązania najwyższej jakości.

 

Zwężki symetryczne i niesymetryczne

Zwężki, mimo swoich niewielkich wymiarów, są bardzo ważnym elementem instalacji. Dzięki nim możliwe jest przeprowadzenie procesów analitycznych, a także proste złączenie rur o większych średnicach niż wynosi średnica systemu. Takie części instalacji można podzielić na dwie kategorie: symetryczne oraz niesymetryczne. Różnią się one przede wszystkim konstrukcją. W drugim przypadku budowa obejmuje jedną ściętą ściankę, dzięki czemu można wykorzystać ją w sytuacjach, w których dostępne jest nieco mniej miejsca.

Zwężki asymetryczneisymetryczne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, jednak najczęściej stosuje się żeliwo wzmocnione o powierzchnię antykorozyjną. Takie elementy wykorzystuje się przede wszystkim w systemach, w których przepływa woda zdatna do picia, jednak mogą sprawdzić się również w wielu innych instalacjach, w tym w układach przemysłowych. Co ważne, poszczególne modele mogą wspierać inne sposoby łączenia, co może mieć spory wpływ na końcowy wybór.

Redukcje stalowe

Redukcje stalowe to alternatywne określenie na zwężki. Tego typu komponenty znajdują zastosowanie w różnych układach, w których czynnikiem roboczym jest ciecz o standardowej charakterystyce. Nie należy wykorzystywać ich w systemach, w których przepływa ciecz agresywna, ponieważ nie wykazują one właściwości kwasoodpornych – najlepiej sprawdzą się w przypadku różnych rodzajów wody. Redukcje stalowe to ważny element wielu systemów, jednak przy wyborze konkretnego produktu warto zwrócić uwagę na jego parametry i zastosowanie.

Zwężki redukcyjne spawalne

Zwężki redukcyjne można zamontować w wybranej instalacji na wiele różnych sposobów. Duża część modeli obecnych w naszym asortymencie jest wykonana tak, aby możliwe było zamontowanie ich za pomocą spawów, dzięki którym instalacja jest trwalsza i odporniejsza na działanie czynnika roboczego. Są one produkowane przeważnie z żeliwa oraz stali cechującej się różnymi właściwościami. W większości przypadków są ponadto pomalowane specjalną farbą antykorozyjną, która zapewnia jeszcze większą trwałość.