Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Trójniki równoprzelotowe i redukcyjne

Trójniki to elementy, z którymi najczęściej można się spotkać w instalacjach hydraulicznych i pneumatycznych. Zazwyczaj wykonuje się je ze stali węglowej, nierdzewnej lub żeliwa, gdyż są to materiały, które gwarantują największą trwałość i niezawodność podczas przepływu danego medium. Trójniki są powszechnie wykorzystywane w wielu różnych branżach, a w tym m.in. w branży samochodowej, maszynowej, lotniczej i spożywczej. Podstawowym zadaniem trójników jest zmiana kierunku przepływu medium, a także łączenie różnych odcinków rur w jeden kanał. Dzięki temu można uzyskać prostszą i bardziej wydajną sieć przesyłu powietrza. Za pomocą trójnika często przeprowadza się też regulację przepływu. Ze względu na tak zróżnicowane przeznaczenie, poszczególne rodzaje trójników mogą się od siebie znacznie różnić. Wśród najbardziej uniwersalnych odmian znajdują się m.in. trójniki równoprzelotowe.

Trójniki równoprzelotowe i redukcyjne

Trójniki obejmują bardzo szeroką grupę produktów. Do ich najważniejszych, a tym samym najbardziej rozpowszechnionych odmian, należą trójniki równoprzelotowe i trójniki redukcyjne. Trójniki równoprzelotowe najczęściej wykorzystuje się w instalacjach budowlanych, gazowych i ciepłowniczych. Stosowane są one tam, gdzie konieczna jest zmiana kierunku przepływu medium. Jest to realizowane za pomocą bocznego odgałęzienia, które umieszczone jest na elemencie pod kątem prostym. Ważne jest to, że średnica rury pozostaje cały czas taka sama. W naszym asortymencie znajdują się m.in. trójniki bezszwowe równoprzelotowe, które zapewniają znakomitą stabilność całego układu i pomagają w zachowaniu bezawaryjności. Trójniki redukcyjne pełnią dokładnie tę samą funkcję co trójniki równoprzelotowe, z tym że w ich przypadku średnica rury ulega zmianie. W bocznym odgałęzieniu jest ona mniejsza.

Najważniejsze zalety trójników

Trójniki to bardzo uniwersalne i wszechstronne elementy instalacyjne, które posiadają bardzo dużo atutów. Do ich najważniejszych zalet należy:

  • wysoka trwałość – dzięki zastosowaniu odpornych i wytrzymałych materiałów, takich jak stal nierdzewna czy aluminium,
  • niezawodność – dzięki swojej unikalnej konstrukcji są odporne na wysokie ciśnienia i mogą przepuszczać bardzo duże ilości powietrza lub innego medium,
  • duża dostępność różnych kształtów – trójniki oferowane są w różnych wariantach, a więc z łatwością można je dostosować do indywidualnych, specyficznych potrzeb.

Podczas wyboru trójników do konkretnych zastosowań, zachęcamy do dokładnego zapoznania się ze specyfikacją techniczną poszczególnych modeli. Aby oferowane przez nas trójniki mogły przez długi czas dobrze spełniać swoje zadanie, konieczne jest prawidłowe i przemyślane użytkowanie zgodnie z zaleceniami producentów.

Trójniki w sklepie GTM Process Valves

W GTM Process Valves oferujemy bardzo szeroką gamę niezawodnych trójników do różnych zastosowań. Wśród produktów, które można u nas znaleźć, znajdują się m.in. trójniki bezszwowe równoprzelotowe, produkty takie jak trójniki równoprzelotowe z gwintem, a także trójniki redukcyjne nierdzewne i kwasoodporne, które doskonale sprawdzą się w instalacjach z agresywnymi cieczami. Wszystkie oferowane przez nas trójniki to produkty z najwyższej półki, które zapewnią sieci poprawne funkcjonowanie i ochronę przed awariami przez wiele lat. Oferowane przez nas trójniki to gwarancja maksymalnego bezpieczeństwa podczas przesyłu różnych mediów oraz doskonałej szczelności całej konstrukcji.