Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Zawory napowietrzająco-odpowietrzające

Zawory napowietrzająco-odpowietrzające to specjalistyczne elementy instalacyjne, które służą do automatycznego napowietrzania i odpowietrzania sieci. Najczęściej wykorzystuje się je w instalacjach wodociągowych i kanalizacyjnych. W ofercie GTM Process Valves znajduje się m.in. zawór napowietrzająco-odpowietrzający DN 50 i zawór napowietrzająco-odpowietrzający DN 80, a także wiele innych produktów, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w sieciach wodnych i odprowadzających nieczystości. Wszystkie oferowane przez nas produkty odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania i niezawodnością tych elementów. Zawory napowietrzająco-odpowietrzające służą do profesjonalnych zastosowań, dzięki czemu będą doskonale spełniać swoją funkcję przez bardzo długi czas ich eksploatacji.

Zawór napowietrzająco-odpowietrzający – budowa

Zawory napowietrzająco-odpowietrzające charakteryzują się zwartą i kompaktową budową, przez co ich montaż w instalacji z reguły jest bardzo prosty i bezproblemowy. Zawory tego typu składają się z kilku podstawowych elementów, z których najważniejszy jest pływak. Jest to element hydromechaniczny – pod wpływem wody lub ciśnienia panującego w rurociągu, jest on wprawiany w ruch, czego efektem jest zwiększenie światła otworu. W zależności od tego, jakie ciśnienie (podciśnienie) panuje w układzie, następuje uwolnienie lub zassanie powietrza. Ogólna zasada działania zaworów napowietrzająco-odpowietrzających jest prosta, dzięki czemu odznaczają się one bardzo dużą skutecznością i niezawodnością.

Rodzaje i zastosowanie zaworów napowietrzająco-odpowietrzających

Zawory napowietrzająco-odpowietrzające można podzielić na kilka podstawowych rodzajów ze względu na pełnioną funkcję, sposób zabudowy i stopień odpowietrzenia. Wyróżnia się m.in. zawory napowietrzająco-odpowietrzająco dwufunkcyjne i jednofunkcyjne (odpowietrzające), do zabudowy nadziemnej i podziemnej oraz zawory jednostopniowe i dwustopniowe.

Ze względu na zastosowanie wyróżnić można m.in. zawór napowietrzająco-odpowietrzający do wody i zawór napowietrzająco-odpowietrzający do ścieków. Jak sama nazwa wskazuje, do ich podstawowych zadań należy odpowietrzanie i napowietrzanie układu w zależności od potrzeb i zabezpieczenie przed wzrostem podciśnienia w rurach. Przed wyborem odpowiedniego zaworu do konkretnego zastosowania, należy przeanalizować kilka ważnych kwestii, które są bardzo istotne z punktu widzenia późniejszego użytkowania. Przede wszystkim należy ustalić otwór napływu powietrza, napowietrzenie, otwór ujścia powietrza i odpowietrzenie rurociągu.

GTM Process Valves – zawory napowietrzająco-odpowietrzające do profesjonalnych zastosowań

GTM Process Valves to producent armatury przemysłowej, który dostarcza niezawodne produkty, zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach. Naszym klientom zapewniamy fachową obsługę, profesjonalne doradztwo i wsparcie podczas wyboru produktów z naszego asortymentu. Wyróżnia nas wieloletnie doświadczenie i wiedza, którą chętnie się dzielimy. W naszej ofercie znajdują się m.in. zawory napowietrzająco-odpowietrzające, które doskonale sprawdzą się w instalacjach wodociągowych i ściekowych. Są one wykonane z najtrwalszych materiałów, które są gwarancją niezawodności bez względu na warunki zewnętrzne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem.