Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Przepustnice teflonowe

Przepustnica to jedno z najpotrzebniejszych narzędzi wykorzystywanych w różnych procesach produkcyjnych. Teflonowe modele sprawdzą się w przypadku procesów związanych z chemią i petrochemią, a także w trakcie uzdatniania wody lub oczyszczania ścieków. W ofercie GTM Process Valves można znaleźć szeroki wybór różnych rozwiązań, takich jak przepustnice teflonowe różniące się przede wszystkim materiałem dysku lub rodzajami napędu, dzięki którym możliwe jest zautomatyzowanie linii produkcyjnych. Materiał dysku to stal kwasoodporna 1.4408 lub stal pokryta PTFE lub PFA.

 

Przepustnica teflonowa z napędem pneumatycznym i elektrycznym

Opis: przepustnice z centrycznie łożyskowaną tarczą, uszczelnienie teflonowe
Przyłącze: międzykołnierzowe typu Wafer oraz LUG, kołnierzowe
Średnice: DN 32 – DN 900
Ciśnienia: PN 10
Korpus: żeliwo sferoidalne GGG 40/ 50, stal kwasoodporna
Tarcza: stal kwasoodporna, stal pokryta PTFE, PFA
Uszczelka: PTFE
Napęd: dźwignia ręczna, przekładnia ślimakowa, napęd pneumatyczny, napęd elektryczny
Certyfikacja: oznaczenie CE, atest PZH, atest 3.1 EN 10204, inne
Zastosowania: chemia, petrochemia

Producenci: InterApp, Ebro Armaturen, Bray, Ghibson

 

Przepustnica teflonowa

Co sprawia, że przepustnica teflonowa znajduje tak szerokie zastosowanie w ramach procesów produkcyjnych związanych z różnymi dziedzinami? To przede wszystkim możliwości tego typu rozwiązań, które skupiają się na automatyzacji linii produkcyjnych, co z kolei prowadzi do znacznego usprawnienia procesów. Do tego warto zwrócić uwagę na wysoką wytrzymałość wynikającą z zastosowania uszczelnienia z PTFE lub PFA.

PTFE (polietylen tetrafluoroetylenu) jest materiałem o wysokiej odporności chemicznej, często znany również jako teflon. Jest on niezwykle odporny na działanie chemikaliów i wysokich temperatur oraz posiada bardzo niskie tarcie, co czyni go materiałem idealnym do wykorzystania w przemyśle chemicznym.

Przepustnice teflonowe z naszej oferty wyróżniają się wyjątkową trwałością, która pozwala na eksploatację przez wiele lat. Każda przepustnica tego typu znajdujące się w asortymencie GTM Process Valves posiada dysk wykonany ze stali kwasoodpornej lub dysk powleczony PTFE. Co ważne, nasi klienci mogą postawić również na modele z fizycznym napędem w postaci dźwigni ręcznej oraz przekładnią ślimakową. Wszystkie przepustnice teflonowe z naszej oferty oznaczone są certyfikatami CE oraz różnymi atestami, w tym PZH lub 3.1 EN 10204.

Przepustnice teflonowe z uszczelnieniem PTFE

Przepustnica teflonowa pokryta teflonem PTFE to idealne rozwiązanie do automatyzacji linii produkcyjnych. Elektryczny lub pneumatyczny napęd sprawia, że korzystanie z przepustnicy jest proste i komfortowe. Warto również wspomnieć o dysku, który bezpośrednio odpowiada za regulację przepływu. Element ten jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal kwasoodporna, stal pokryta PTFE oraz perfluoroalkoksy (PFA). Taki dobór tworzyw sprawia, że wytrzymałość tego niewielkiego komponentu stoi na najwyższym poziomie. Co ważne, całość zabezpieczona jest przez uszczelkę wykonaną z PTFE.

Jak działają przepustnice teflonowe?

Zasada działania przepustnicy teflonowej jest niezwykle prosta i polega na przesterowaniu centrycznie umieszczonego dysku. W przypadku przepustnic teflonowych możliwe jest dodatkowo regulowanie wielkości przepływu. Praca regulacyjna najlepiej sprawdza się w zakresie od 25% do 70% kąta otwarcia dysku. Czynność ta powinna być jednak wykonywana z zachowaniem wysokiej ostrożności ze względu na ryzyko uszkodzenia dysku. Nasza oferta obejmuje najlepsze rozwiązania z zakresu armatury przemysłowej – zapraszamy do zapoznania się z asortymentem GTM Process Valves.