Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Dokument

Cennik

Uzyskaj dokument

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Kolana hamburskie

Do zmiany kierunku nitki rurociągowej wykorzystuje się elementy o określonej konstrukcji, które umożliwiają łączenie rur i prawidłowe skierowanie czynnika roboczego w dowolną stronę. Do takich zadań stosuje się między innymi łuki i kolana hamburskie, które można znaleźć w ofercie GTM Process Valves. Takie rozwiązania pozwalają na bezproblemowe wykonanie instalacji rurociągowej o oczekiwanych parametrach pracy.

 

Kolana hamburskie

W przypadku elementów takich jak kolana hamburskie niezwykle istotną kwestią jest wykorzystanie odpowiednich materiałów. Muszą one być trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne, a także na długotrwały kontakt z wybranym czynnikiem roboczym. Szczególnie istotne jest zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi, zmianami temperatury, wilgocią, wodą czy środkami chemicznymi. Są to produkty wytwarzane zgodnie z określonymi normami, dzięki czemu dopasowanie do rury nie stanowi żadnego problemu bez względu na to, jakie firmy odpowiadają za produkcję poszczególnych elementów układu. Najważniejsze będzie sprawdzenie średnic: właściwy wybór pozwoli zadbać, by kolana hamburskie zapewniały szczelne połączenie. Z wykorzystaniem tego typu komponentów można stworzyć rurociąg nawet w niesprzyjających warunków, zmieniając kierunek nitki rurociągowej służącej do doprowadzenia mediów do instalacji czy też do obsługi ścieków.

Kolana hamburskie znajdują swoje zastosowanie głównie w przemyśle spożywczym, azotowym, chemicznym i morskim. Często można na nie natrafić również w instalacjach służących do transportowania czynników w środowisku agresywnym. Ich struktura jest na tyle wytrzymała, że są to elementy będące w stanie zapewnić bezpieczeństwo czynnika roboczego i uniemożliwić niechciany kontakt z otoczeniem.

Kolana hamburskie – producent

W ofercie GTM Process Valves można znaleźć kolana hamburskie produkowane w naszych zakładach. Są to produkty zgodne z normą DIN 2605-1 oraz DIN 2605-2, zarówno o krótkim, jak i długim promieniu (SR i LR). Szczegółowe informacje o dostępnych rozmiarach i charakterystyce każdego z wariantów można znaleźć w tabelach na naszej stronie. Warto przy tym podkreślić, że zawsze wykorzystujemy materiały najwyższej klasy i sprawdzone metody produkcji, by zapewnić bezpieczne i sprawne działanie całego układu. Kolana hamburskie mogą być wykonywane ze stali węglowej, kotłowej czy też nierdzewnej. Grubość jest określona przez stosowne oznaczenia złożone z cyfr i liter, a jej poziom powinien zależeć od zastosowania i docelowej instalacji. Jako producent tego typu elementów zapewniamy dostęp do produktów o różnych średnicach i w kilku rodzajach, dzięki czemu dobór właściwego rozwiązania do danego układu nie stanowi żadnego problemu.

Kolana hamburskie – cennik

Kolana hamburskie to przeważnie wydatek wynoszący od kilku do kilkudziesięciu złotych. Cena zależy od wielkości, rodzaju, a także materiałów zastosowanych do produkcji. Większość produktów tego typu jest sprzedawana w zestawach, co pozwala ograniczyć koszty, a jednocześnie sprawnie wyposażyć się w elementy niezbędne do realizacji danej instalacji. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, by poznać dokładny cennik kolan hamburskich.

Rodzaje kolan hamburskich

Na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów kolan hamburskich. Wyróżnia się między innymi kolana do spawania, które są wytwarzane z grubej, wytrzymałej stali. W rurociągach można wykorzystać także kolana hamburskie nierdzewne do gazu, które są wykonywane z rur bezszwowych – ich zaletą jest łatwość łączenia przy użyciu standardowych materiałów służących do spawania. Tego typu kolana hamburskie są w wysokim stopniu odporne na zmiany ciśnienia i wahania temperatur, co przekłada się na bezpieczeństwo gazu przepływającego przez rurociąg. Do ich wzmocnienia używa się łuki miedziane czy też elektrooporowe, które zwiększają sprawność przepływu w całym układzie.

Kolana hamburskie bezszwowe i ze szwem

Kolejną klasyfikacją kolan hamburskich jest podział na elementy ze szwem lub bezszwowe. Te drugie są spotykane głównie w instalacjach gazowych, gdzie pozwalają na zabezpieczenie substancji poruszających się pod wysokim ciśnieniem. Odznaczają się niewielkimi średnicami. Kolana hamburskie ze szwem są z kolei spotykane głównie w układach z czynnikami z niskim ciśnieniem. Charakteryzują je większe wymiary, możliwość spawania z rurami oraz zwiększona wytrzymałość materiałów wytrzymałych do produkcji. Do tego należy wziąć pod uwagę rozmiar i kąt produktu: kolano hamburskie 2 cale, kolano hamburskie 45 stopni i kolano hamburskie 1 cal znajdą zastosowanie w innych sytuacjach.

Cennik

Aby otrzymać cennik naszych produktów wypełnij poniższy formularz. Dokument otrzymasz e-mailem.