Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Zawory kulowe międzykołnierzowe

Zawory kulowe międzykołnierzowe to elementy, które wyróżniają się bardzo szerokim zastosowaniem. Mogą być one montowane niemal we wszystkich instalacjach. Ich podstawowym zadaniem jest odcięcie dopływu medium, czy też zapewnienie przepływu w wybranym odgałęzieniu układu. W GTM Process Valves posiadamy bardzo szeroki wybór niezawodnych zaworów kulowych międzykołnierzowych, a w tym zawory kulowe kompaktowe międzykołnierzowe, w zakresie średnic DN15 – DN200 z napędem ręcznym, elektrycznym lub pneumatycznych.

Oferujemy Państwu zawory takich producentów jak GTM Process Valves, Andrex, Efawa, Sferaco, JC, ICP. Proponowane przez nas zawory kulowe międzykołnierzowe to produkty z najwyższej półki, które odznaczają się ponadprzeciętną trwałością i niezawodnością. Do ich wykonania zastosowano takie materiały jak stal kwasoodporna, stal węglowa, stal nierdzewna i żeliwo szare. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zaworów kulowych międzykołnierzowych.

Wykonanie: Korpus: 1-częściowy; 2-drogowy
Przyłącze: międzykołnierzowe
Średnice: DN15 – DN200
Ciśnienie: PN16 – PN40
Korpus: Stal kwasoodporna AISI 316, stal węglowa A105, żeliwo szare GG-25
Kula: Stal kwasoodporna AISI 314, stal nierdzewna AISI 304
Uszczelnienie: PTFE, inne na zapytanie
Napęd: Ręczny, pneumatyczny, elektryczny
Wykonanie specjalne: Z płaszczem grzewczym, bez martwych przestrzeni, inne na zapytanie
Zastosowania: W zależności od wykonania neutralne gazy i płyny, kwasy, zasady itd.

Producenci: Andrex, Chemitex, Efawa, Sferaco, Cegaz, Adler

Co to jest zawór kulowy międzykołnierzowy?

Każdy instalator powinien wiedzieć, co to jest zawór kulowy międzykołnierzowy, ponieważ podczas swojej pracy bardzo często spotka się z takim elementem. Zawór kulowy międzykołnierzowy to jeden z rodzajów zaworów przemysłowych, którego cechą charakterystyczną są dwa okrągłe kołnierze, poprowadzone prostopadle do przepływu sieci. Pomiędzy tymi dwoma kołnierzami znajduje się zawór kulowy. Wszystkie elementy w zaworach kulowych międzykołnierzowych zazwyczaj łączone są za pomocą śrub. Czasami stosuje się w nich też dodatkową uszczelkę płaską, aby zapewnić elementowi maksymalną szczelność.

Zawory kulowe międzykołnierzowe – charakterystyka

Zawory kulowe międzykołnierzowe to jeden z rodzaju zaworów powszechnie wykorzystywanych w przemyśle oraz wielu innych branżach. Obejmują one szeroką gamę produktów, które różnią się od siebie rozmiarami, budową, przeznaczeniem, a także zasadą działania. Ze względu na sposób otwierania i zamykania przepływu, zawory kulowe międzykołnierzowe można podzielić na zawory sterowane ręcznie, elektrycznie i pneumatycznie.

Zawory sterowane ręcznie charakteryzują się najprostszą budową. Najczęściej są one wykorzystywane w różnego rodzaju instalacjach wodnych i gazowych w gospodarstwach domowych. Zawory sterowane elektrycznie to nieco bardziej zaawansowana odmiana tych elementów. Choć ich zasada działania jest dokładanie taka sama jak w przypadku zaworów sterowanych ręcznie. Zamykanie i otwieranie przepływu odbywa się pośrednictwem sterownika elektrycznego. Zawory kulowe międzykołnierzowe pneumatyczne są najbardziej niezawodne spośród wszystkich rodzajów. W ich przypadku za otwieranie i zamykanie przepływu odpowiada układ pneumatyczny. Znajdują one zastosowanie w instalacjach z gazami lub powietrzem pod ciśnieniem.

Zawór kulowy międzykołnierzowy – zastosowanie

Zawór kulowy międzykołnierzowy najczęściej stosowany jest w przemyśle. Służy on przede wszystkim do zamykania lub otwierania przepływu przez sieć. Zawór kulowy międzykołnierzowy to niezawodny element odcinający dla prawie każdej instalacji. Zawory kulowe międzykołnierzowe najczęściej montowane są w bardzo wymagających miejscach. Mogą być to m.in. sieci przepuszczające gazy lub ciecze pod ciśnieniem. Bardzo często są one wykorzystywane w energetyce w instalacjach doprowadzających lub odprowadzających gaz. Innym obszarem zastosowań tego rodzaju zaworów jest m.in. branża przetwórcza, gazownicza, ciepłownicza i hydrauliczna.