Zasuwy klinowe miękkouszczelnione (wodociągowa)

Zasuwa wodociągowa klinowa miękkouszczelniona została skonstruowana z myślą o pracy w instalacjach wodociągowych. Z powodzeniem spełni swoją funkcję także przy innych płynach obojętnych chemicznie, gdzie istnieje potrzeba odcięcia przepływu zwłaszcza do wody pitnej oraz do ścieków sanitarnych, ale też nadaje się do instalacji przemysłowych, w których media nie przekraczają temperatury +70 stopni celcjusza. Zasuwa wodociągowa może być używana w instalacjach nadziemnych i podziemnych, zasadniczo w rurociągach ułożonych poziomo.

Średnice: DN 40 - DN 1000
Zakres temperatur: -20°C do +60°C (gaz), max. 110°C (woda)
Ciśnienie: 16 bar (żeliwo), 25 bar (staliwo)
Korpus: żeliwo sferoidalne EN-GJS-500-7, staliwo GP240GH
Uszczelnienie: NBR, EPDM
Certyfikacja: PZH, IGNiG, CE (PED 97/23/EC), WRAS
Zastosowania: gazownictwo, wodociągi, przemysł

Producenci: AVK, Jafar, Sferaco, TIS, VAG

Budowa zasuwy wodociągowej

Zasuwa wodociągowa klinowa w całości wykonana jest z żeliwa sferoidalnego EN-GJS-500-7 oraz staliwa GP240GH. Materiał dobrany jest w zależności od wysokości ciśnienia, które musi znosić zasuwa wodociągowa: 16 bar (żeliwo), 25 barów (staliwo). Klin wulkanizowany jest na zewnątrz i wewnątrz gumą EPDM do wody pitnej lub gumą NBR do ścieków i innych płynów. Wymienna nakrętka klina wykonana jest z mosiądzu prasowanego, a trzpień ze stali nierdzewnej (zawartość chromu 13%) z walcowanym gwintem. Zasuwa wodociągowa posiada też wrzeciono łożyskowane wykonane za pomocą nisko tarciowych podkładek tworzywowych. Śruby łączące pokrywę zasuwy wodociągowej z korpusem są ocynkowane lub ze stali nierdzewnej wpuszczone i zabezpieczone masą zalewową.

Parametry zasuwy wodociągowej

Zasuwa wodociągowa dostępna jest o średnicach od DN 40 do DN 1000. Zakres optymalnych temperatur dla gazu i wody jest zróżnicowany. Wynosi -20 stopni celcjusza do +60 stopni celcjusza dla gazu, natomiast max. 110 stopni celcjusza dla wody. Ciśnienie, do którego dostosowana jest każda nasza zasuwa wodociągowa, wynosi 16 bar, jeśli jest wykonana z żeliwa, a 25 barów, jeśli jest wykonana ze staliwa. Dlatego materiały, z których wykonywany jest korpus to żeliwo sferoidalne EN-GJS-500-7, albo staliwo GP240GH. Uszczelnienie następuje za pomocą NBR, EPDM.


Wszystkie nasze zasuwy wodociągowe mają certyfikaty: PZH, IGNiG, CE (PED 97/23/EC), WRAS. Producenci: AVK, Jafar, Sferaco, TIS, VAG.

GTM on-line shop
Armatura Przemysłowa