Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Zasuwy klinowe

Zasuwy klinowe  to elementy instalacji przemysłowych, które wykorzystywane są do odcinania przepływu cieczy i gazów. Mają one szerokie zastosowanie w różnych instalacjach, co wynika z ich charakterystycznej budowy. Oferowane przez nas  zasuwy klinowe owalne  zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o detale. Są to niezawodne produkty, które przeznaczone są do stosowania z różnymi cieczami i gazami.

Zasuwa klinowa – zasada działania i sposób obsługi

Zasuwy klinowe  montuje się w dowolnym położeniu instalacji przemysłowej, zarówno naziemnej, jak i podziemnej. Elementy te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby pracować w trybie całkowicie otwartym lub całkowicie zamkniętym.  Zasuwa klinowa kołnierzowa  pełni funkcję zasuwy odcinającej, która ma na celu otwarcie lub zamknięcie danego odcinka rurociągu. Zasuwy te działają wskutek wprawienia klina w ruch, poprzez obrotowy ruch wrzeciona.

Podnoszenie lub opuszczanie klina sprawia, że fragment instalacji może zostać otwarty/zamknięty. Ten rodzaj zasuwy zalicza się do typów wieloobrotowych, charakteryzujących się powolną pracą, która zapobiega uderzeniom hydraulicznym. Oznacza to, że praca tego akcesorium odbywa się za pomocą gwintowanego trzpienia, który obraca się wiele razy, przechodząc z pozycji otwartej do zamkniętej.

Zastosowanie zasuw klinowych – gdzie można je wykorzystać?

Zasuwy klinowe kołnierzowe  znajdują zastosowanie w sytuacjach, w których wymagana jest minimalna strata ciśnienia i pełen przepływ. Mogą być one wykorzystywane w przemyśle chemicznym, wydobywczym, energetycznym, ciepłowniczym czy do uzdatniania wody.  Zasuwy  klinowe  różnią się między sobą poszczególnymi parametrami. Dlatego warto zwrócić uwagę na cechy i przeznaczenie konkretnego typu przed dokonaniem zakupu i wyborem miejsca instalacji.

Zasuwa klinowa kołnierzowa – budowa

Zasuwa klinowa kołnierzowa  składa się z korpusu, klina, trzpienia, pokrywy i uszczelnienia. W oferowanych przez nas zasuwach wszystkie te elementy zostały dopracowane z dbałością o najmniejsze szczegóły, co gwarantuje ich szczelność i niezawodność. Zasuwy spełniają obowiązujące normy oraz są bardzo praktyczne.  Zasuwa klinowa z miękkim uszczelnieniem  wyróżnia się gładką konstrukcją zapewniającą swobodny przepływ piasku i kamieni wzdłuż konstrukcji.

Wśród naszych zasuw dostępne są modele ze wznoszącym i niewznoszącym trzpieniem. Te pierwsze są na stałe przytwierdzone do elementu zamykającego zasuwy, co oznacza, że unoszą się one oraz opuszczają jednocześnie z nożem.  Zasuwa klinowa kołnierzowa  z takim trzpieniem może być stosowana wyłącznie w instalacjach naziemnych. Z kolei trzpienie niewznoszące wkręcane są w klin, co sprawia, że unoszą one lub opuszczają element zamykający w zasuwie. Ten typ może być wykorzystany zarówno nad, jak i pod ziemią.

Zasuwy klinowe – właściwości i najważniejsze cechy

Dostępne na naszej stronie  zasuwy klinowe kołnierzowe  zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują ich niezawodność. Parametry poszczególnych typów świadczą o tym, jakie może być ich zastosowanie, wynikające ze stawiania przed nimi określonych wymagań. Na naszej stronie znaleźć można zasuwy z korpusem ze staliwa węglowego, staliwa kwasoodpornego oraz żeliwa sferoidalnego.

Modele różnicuje ciśnienie nominalne, zgodnie z którym można zakwalifikować je jako nisko-, średnio- oraz wysokociśnieniowe.  Zasuwy klinowe  są odpowiednie dla warunków pracy o różnej temperaturze, mieszczącej się w przedziale od -29°C do +425°C. Jest to istotny parametr, ponieważ inne wymogi dla zakresu temperatury wskazuje się w przypadku przepływu wody pitnej, ścieków czy gazu.

Najwyższej jakości armatura przemysłowa GTM Process Valves Sp. z o.o.

Prezentowane w tej kategorii  zasuwy klinowe  zostały zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi normami, z wykorzystaniem trwałych materiałów. Na naszej stronie dostępne są również inne typy zasuw oraz elementy armatury przemysłowej, dla których wspólna jest najwyższa jakość. Asortyment naszej firmy jest stale udoskonalany z wykorzystywaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, pozwalających na dopasowanie produktów do zapotrzebowania rynku. Aby zapewnić naszym klientom możliwość wyboru, stworzyliśmy różne  zasuwy klinowe kołnierzowe,  co pozwala na dobranie najlepszego typu do danej instalacji.