Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Zawory zwrotne płytkowe

W GTM Process Valves oferujemy szeroką gamę zaworów zwrotnych płytkowych, które są powszechnie wykorzystywane w przemyśle chemicznym, energetyce i ciepłownictwie, oczyszczalniach ścieków i systemach uzdatniających wodę. Dostępne są u nas zawory zwrotne płytkowe międzykołnierzowe zawory zwrotne płytkowe gwintowane. Wszystkie oferowane przez nas modele to produkty z najwyższej półki, które sprawdzą się nawet w najbardziej wymagających zastosowaniach oraz instalacjach. 

Nasz asortyment obejmuje zawory w zakresie średnic od DN8 – DN200 i pracy w ciśnieniach – od PN25 – PN40. Są to bardzo wytrzymałe elementy, wykonane z najtrwalszych materiałów takich jak stal kwasoodporna. Oferowane przez nas produkty pochodzą od takich producentów jak GTM Process Valves, Sferaco, Zetkama, Gestra i Ebro Armaturen.

Opis: zawory zwrotne płytkowe
Średnice: DN 8 – DN 200
Przyłącze: międzykołnierzowe, gwintowane do wspawania
Ciśnienia: PN 25 – PN40
Korpus: stal kwasoodporna 1.4408
Płytka: stal kwasoodporna 1.4408
Uszczelnienia: metal/metal, EPDM, NBR, FKM, PTFE
Zastosowania: przemysł chemiczny, energetyka i ciepłownictwo, oczyszczalnie ścieków, uzdatnianie wody itd.

Producenci: Sferaco, Zetkama, Gestra, Ebro Armaturen

Jak działa zawór zwrotny?

Zawór zwrotny to element o stosunkowo prostej budowie, który odznacza się bardzo dużą niezawodnością, jeśli chodzi o sposób działania. Jest to element samoczynny, a więc nie jest wymagane podłączenie go do innych systemów sterujących, aby mógł pracować we właściwy sposób. Jego praca w głównej mierze opiera się na wykorzystaniu różnicy ciśnień, która pojawia się na elemencie dławiącym i prowadzi do zamykania lub otwierania się zaworu. Ważne jest jednak to, że następuje to dopiero wtedy, gdy przekroczona zostanie dana wartość progowa ciśnienia. Niektóre modele zaworów zwrotnych są dodatkowo wyposażone w elementy, których zadaniem jest przyspieszenie procesu zamykania i otwierania zaworu. Mogą być to np. sprężyny, które wspomagają pracę całego elementu. Zawory tego typu nazywane są zaworami z obciążeniem.

Zawór zwrotny płytkowy – charakterystyka

Zawory zwrotne płytkowe mięrzykołnierzowe oraz zawory zwrotne płytkowe gwintowane to jedne z najpopularniejszych rodzajów zaworów zwrotnych, których cechą charakterystyczną jest element zamykający. Jest nim usytuowana centralnie płytka dociskana sprężyną. Dzięki stosunkowo prostej budowie zapewnia on wysoką skuteczność i niezawodność. Ponadto jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i inne niekorzystne czynniki, które mogą pojawić się podczas przepływu różnych mediów w sieci. Zawory zwrotne płytkowe są nieodłącznym elementem każdej instalacji, które chronią inne elementy układu, a w tym m.in. pompę. Przy wyborze tego rodzaju zaworu warto jednak dokładnie zapoznać się z jego specyfikacją i przeznaczeniem, tak aby mógł dobrze spełniać swoje zadanie w instalacji. To, co należy przeanalizować, to przede wszystkim medium, z jakim będzie współpracować, wielkość natężenia przepływu oraz straty ciśnienia.

Zawory zwrotne płytkowe w sklepie GTM Process Valves

Nasza firma już od wielu lat specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji armatury przemysłowej. Naszym klientom oferujemy tylko sprawdzone rozwiązania, które pochodzą od największych i najbardziej cenionych producentów z branży. Zapewniamy szerokie spektrum produktów oraz kompleksowe i fachowe wsparcie techniczne. W GTM Process Valves znaleźć można m.in. zawory zwrotne płytkowe do różnych zastosowań, np. zawory zwrotne płytkowe gwintowane czy zawory zwrotne płytkowe międzykołnierzowe. To, co wyróżnia nasze produkty, to najwyższa jakość wykonania, trwałość i niezawodność. Wszystkie oferowane przez nas zawory wykonane zostały z bardzo wytrzymałych materiałów, które są odporne na czynniki zewnętrze. Dzięki temu elementy tego typu mogą pracować przy bardzo wysokiej temperaturze i ciśnieniu.