Zaznacz stronę

Armatura przemysłowa

Największe w Polsce stany magazynowe armatury przemysłowej

Katalog

Program dostaw

Katalog

Program produkcji

Film

Grupa METKOM

Zobacz film

Zawory zwrotne dwuskrzydełkowe

W GTM Process Valves oferujemy m.in. zawory zwrotne dwuskrzydełkowe – zastosowanie ich jest bardzo szerokie i dobrze sprawdzą się w różnych układach. Są to bardzo ważne elementy, które najczęściej montowane są w instalacjach hydraulicznych, grzewczych lub w takich, w których medium jest sprężone powietrze. Ich podstawowym zadaniem jest zabezpieczanie i regulowanie przepływu wody, powietrza i innych cieczy lub gazów, przepływających przez sieć. Zapewniają one poprawną i niezawodną pracę instalacji nawet przez wiele lat. 

W naszym sklepie z armaturą przemysłową oferowane są zawory zwrotne dwuskrzydełkowe z przyłączem międzykołnierzowym, które można u nas nabyć w średnicach od DN50 do DN600, a także pracy w granicach ciśnień od PN10 do PN25 takich producentów jak GTM Process Valves, Socla i Ebro Armaturen.

Opis: Zawory zwrotne dwuskrzydełkowe
Średnice: DN 50 – DN 600
Przyłącze: Międzykołnierzowe
Ciśnienia: PN 10 – PN 25
Korpus: Żeliwo szare EN-GJL 250, stal kwasoodporna 1.4408
Klapy: Żeliwo szare EN-GJL 250, żeliwo sferoidalne EN-GJS 400, stal kwasoodporna 1.4408
Uszczelnienia: NBR, Viton, inne na zapytanie
Zastosowania: przemysł chemiczny, energetyka i ciepłownictwo, oczyszczalnie ścieków, uzdatnianie wody itd.

Producenci: Sferaco, Ebro Armaturen

Zawór zwrotny dwuskrzydełkowy – charakterystyka

Zawór dwuskrzydełkowy zaliczany jest do szerokiej grupy zaworów zwrotnych, które wykorzystywane są w instalacjach ciśnieniowych. Ich zadaniem jest zagwarantowanie swobodnego przepływu wody w jednym kierunku i skuteczne zablokowanie przepływu w kierunku przeciwnym. Zawory zwrotne pomimo swojej dość prostej budowy są bardzo niezawodnymi elementami instalacyjnymi. Gwarantują one poprawną pracę całej sieci, zabezpieczając układ przed poważnymi awariami i chroniąc pompy przed uszkodzeniem mechanicznym. Zawory zwrotne dwuskrzydełkowe eliminują także ryzyko wystąpienia przecieków w instalacji.

Rodzaje zaworów zwrotnych

Zawory zwrotne to bardzo obszerna grupa elementów, które mogą być z powodzeniem wykorzystane w różnych instalacjach. Zawory zwrotne dwuskrzydełkowe są jednym z najbardziej popularnych rodzajów. Wśród innych odmian znajdują się też zawory zwrotne kulowezawory zwrotne grzybkowe, zawory zwrotne membranowe i zawory zwrotne klapowe. Poszczególne rodzaje różnią się od siebie budową i ogólnym przeznaczeniem, choć ich zasada działania jest bardzo podobna. Jeśli chodzi o zawory zwrotne dwuskrzydełkowe, ich cechą charakterystyczną jest zespół zamknięcia, składający się z podwójnej płytki ze sprężyną powrotną. Posiadają one krótką zabudowę i mogą pracować w rurociągu poziomym i pionowym. Montuje się je między kołnierzami.

Zawory zwrotne dwuskrzydełkowe – zastosowanie

Zawory zwrotne dwuskrzydełkowe znajdują zastosowanie w takich branżach jak przemysł chemiczny, energetyka i ciepłownictwo, oczyszczalnie ścieków i uzdatnianie wody. Przez to, że wykonuje się je z bardzo trwałych materiałów, mogą być bez problemu stosowane w bardzo wymagających miejscach. Zawory zwrotne dwuskrzydełkowe dostępne w naszym sklepie zostały zaprojektowane tak, aby mogły pracować w trudnych i niesprzyjających warunkach. Są one wykonane z takich materiałów jak żeliwo szare, żeliwo sferoidalne i stal kwasoodporna.